Értékelemző és minőségbiztosító képesítés


A program célja:

Az eredményesebb és persze folyamatos innovációs munka lehet kulcsa vállalkozásaink versenyképességének. Ezt a követelményt többek között a termék- és szolgáltatásszerkezet fejlesztésével, az új tudományos eredmények felhasználásával, a gazdaságosan alkalmazható, hatékonyabb új technológiák meghonosításával, az egyes termelőkapacitások magasabb szintű kihasználásával a beruházások helyes megválasztásával, illetve kialakításával, a szervezetek működésének racionalizálásával (rezsiköltségek csökkentésével) és általában véve a termékek és szolgáltatások minőségének javításával, illetve önköltségük csökkentésével tudjuk kielégíteni. Bármelyik területen érünk is el kisebb-nagyobb eredményt, ez közvetlenül vagy közvetve a termékek és szolgáltatások versenyképességének fokozását szolgálja.

A program célja, hogy felkészítsen a fentiekben vázlatosan felsorolt hatékonyságnövelési lehetőségek kiaknázására. Az értékelemzés és a minőségbiztosítás módszertana algoritmusokat, illetve eljárásközi módszereket és technikákat ajánl a konkrét feladatok megoldására.

Az értékelemzés első szintje a gyártmány- vagy szolgáltatáselemzés. Ezt követi a gyártás- vagy technológiafejlesztés. Ezzel összefüggésben célszerű racionalizálni a termelő és más beruházások kialakítását. Az értékelemzéssel végzett termelésszervezés, illetve egyéb vállalati folyamatok ésszerűsítése is komoly megtakarításokat hozhat a közvetlen és az általános költségek körében.

A korszerű minőségbiztosítási rendszer kialakítása és működtetése nélkülözhetetlen termékeink és szolgáltatásaink piacképességének fenntartásához. Ez azonban csak akkor lesz hatékony szellemi befektetés, ha előzetesen elvégezzük a termékek és a szolgáltatások, valamint a belső folyamatok funkció és költség felülvizsgálatát.

Az európai piac elvárja vállalkozásainktól, hogy minőségbiztosítási rendszerüket a nemzetközi szabványok követelményeihez illesszék. Ez tehát magával vonja a beszállítási, a gyártási, a marketing és a gazdálkodási (szervezeti) folyamatok előzetes (értékelemzéses) optimalizálását, majd szabványos módon való működtetését és időszaki szakhatósági auditálását.

A programunk alapvető célkitűzése, mindehhez biztosítani a szakszerűen felkészített értékelemző és minőségbiztosító szakembereket.


A program célcsoportja:

Az értékelemző és minőségbiztosító team munka több érintett szakterület közreműködését igényli. Ez a gyakorlatban 5-20 fő jól felkészített és irányított specialista, valamint szakterületi vezető bevonásával és kiképzésével oldható meg egy-egy vállalatnál. Köztük szerepelhetnek műszaki- és gazdasági felsővezetők, valamint a minőségbiztosítási rendszer irányítói. Bevonhatók a munkába kutató, fejlesztő, beruházó, műszaki tervező, logisztikai és kivitelező, valamint gazdasági tervező- elemző, szervező, pénzügyi, számviteli és humán szakemberek egyaránt a feladatok jellegétől függően.


A program során megszerezhető kompetenciák:

  • Az értékelemző és a minőségbiztosítási feladatok megértése és hatékony megoldásának képessége, valamint a közreműködők készség szintű irányítása és motiválása.
  • Az értékelemző és minőségbiztosítási feladatok beillesztése a vállalat stratégiai és üzleti tervezésébe.
  • Elvi-módszertani alapok megszerzése a hatékony értékelemző és minőségbiztosító projekt team munkához.
  • Minőség és költségtudatos kreatív képességek kifejlesztése a piacképes termékek és szolgáltatások létrehozásához.


A záródolgozat célja:

  • A modulokban tanultak felhasználásával team munkában kell végig vinni egy stratégiailag fontos értékelemzési vagy minőségbiztosítási komplex feladat megoldását.
  • Ennek a fejlesztési feladatnak lehetőleg mérhető gazdasági eredményt kell hoznia a vállalat számára a felsővezetés által kijelölt területen.
  • A team munkában végzett feladat megoldás kapcsán konkrétan meg kell jelölni egy-egy résztvevő szerepét a javaslati anyag összeállításában.


A záródolgozat követelményei:

  • Az értékelemzés és a minőségbiztosítás elvi-módszertani tárházát felhasználva csoportos munkában kell optimális feladatmegoldást biztosítani.
  • Törekedni kell a forintosítható gazdasági megtakarítás, illetve a versenyképességet javító minőségi pozíció elérésére.


A záródolgozat kompetencia:

  • Képességet szerezni az értékelemzés és a minőségbiztosítás elveinek, valamint módszertani technikáinak alkalmazására szakmaközi team munka keretében.
  • Megtanulni a komplex fejlesztési és minőségbiztosítási feladatok versenyképes megoldásának gyakorlatát.


A program tantárgyi felépítése:

  • Értékelemzés
  • Kreatív módszertan
  • Minőségmenedzsment
  • Környezetgazdálkodás
  • Marketing menedzsment
  • Üzleti kommunikáció
  • Értékelemző és Minőségbiztosító Záródolgozat

vissza

Nyomtatható verzió

English Version magyar verzió Econovum Akadémia WebMail Tájékoztatás Köszöntő Általános ismertető Programok és modulok Oktatási segédanyagok Oktatóink Partner kapcsolatok Akkreditáció Menedzser Klub Hírek és események Portréfilm levélküldés